Czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomość?

Zainwestuj w mieszkanie i chroń oszczędności przed inflacją! Gdzie opłaca się kupić nieruchomość?

Pieniądze zgromadzone na lokacie lub koncie bankowym szybko tracą na wartości. Sprzyja temu inflacja, która wzrosła już do ponad 17 proc. Jak ochronić swoje oszczędności? Z najnowszych danych wynika, że wciąż najpewniejsze jest inwestowanie w nieruchomości. Klientów inwestycyjnych nie brakuje, co potwierdzają badania i specjaliści.

Czy inwestycja w mieszkanie się opłaca? Czy warto zainwestować w nowe mieszkanie na wynajem? Zdecydowanie TAK! Ceny lokali na rynku pierwotnym stale rosną. Potwierdzają to statystyki z ostatnich 10 lat. I chociaż zdarzają się okresowe wahania rynkowe, to patrząc w szerszej perspektywie widać wyraźnie, że wartość mieszkań rośnie z czasem.

Dzięki temu inwestowanie w nieruchomości jest bezpieczne niezależnie od tego czy kupujemy mieszkanie na własne potrzeby lub z myślą o wynajmie. Według Raportu Expandera i Rentier.io wartość mieszkań w ciągu roku wzrosła nawet o 20 procent w zależności od miasta. Szacowana cena za m² dla Białegostoku od początku roku zwiększyła się o 13,03 proc. według danych SonarHome. A to jeszcze nie wszystko. Dzięki wzrostowi stawek najmu w 2022 roku, znacząco wzrosła opłacalność inwestycji w mieszkanie.

Eksperci przekonują, że osób wynajmujących mieszkanie będzie coraz więcej z kilku powodów. Młode osoby nie chcą zaciągać kredytów hipotecznych. Ponadto nowe pokolenie wchodzące na polski rynek, mniej przywiązuje się do wizji posiadania własnego M. Rynek najmu będzie rósł i można na tym zarobić. Aktualnie, w skali roku na najmie długoterminowym można zyskać około 3-4 procent.

Kluczowy dla rentowności inwestycji jest zakup lokalu w atrakcyjnej lokalizacji miejskiej, by odpowiedzieć na potrzeby przyszłych najemców. Najpopularniejsze są mieszkania 2-pokojowe, o powierzchni 38-48 mkw. Powodzeniem cieszą się również mieszkania 3-pokojowe, o powierzchni 50-70 mkw. Ogromne znaczenie ma również dostęp do komunikacji miejskiej, sklepów, centrów handlowych i terenów rekreacyjnych.

Obecnie powstaje nowoczesne osiedle, przy ul. Kaktusowej w Białymstoku. Osiedle połączy osoby szukające lokali o wyższym standardzie na wynajem oraz klientów inwestycyjnych. To kameralna inwestycja, która oferuje miejsce do relaksu, szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu, łatwy dostęp do wszelkich ośrodków i dóbr jakie oferuje stolica województwa podlaskiego. Osiedle Kaktusowa jest idealnie skomunikowane z centrum Białegostoku. Na obecnym etapie inwestycji powstają budynki, w których znajdzie się 36 mieszkań o powierzchni 69,6 i 70 m2. To sprawdzone, idealne metraże dla par, rodzin z dziećmi, jak też dla singli ceniących sobie przestrzeń.  Sokołowscy zadbali o zachowanie najwyższych standardów przy budowie domów, korzystając z nowoczesnych rozwiązań i doskonałej jakości materiałów. Ciekawa, ponadczasowa architektura Osiedla Kaktusowa zaspokoi potrzeby nie tylko mieszkaniowe, ale także estetyczne mieszkańców.

 

Z pewnością warto poznać też Vena Park, nowe osiedle przy ul. Sikorskiego otoczone z dwóch stron lasem. Inwestycję cechuje solidność wykonania, z której znany jest deweloper. Nowoczesne budownictwo w niskiej zabudowie o zgrabnej formie architektonicznej cechują wysokiej jakości materiały, użyte zarówno w procesie budowy jak i wykończenia. Do wyboru są 54 wysokiej klasy mieszkania, ulokowane w trzech nowoczesnych budynkach w niskiej zabudowie. Mieszkania są dwu- oraz trzypokojowe i mają powierzchnię od 35,44 m2 do 55,71 m2. Mieszkania Vena Park są odpowiedzią na potrzeby osób, które cenią sobie miejskie życie i bezpośrednie sąsiedztwo kluczowych centrów społecznych, handlowych i kulturalnych, a jednocześnie chcą aktywnie cieszyć się pięknem natury w najbliższym otoczeniu.

Przy wyborze mieszkania z zamiarem inwestycji warto też zwrócić uwagę na optymalny i funkcjonalny układ pomieszczeń, który pozwoli na swobodną aranżację. Z taką myślą Sokołowscy  projektowali inwestycję Willa Moja Ostoja przy ul. Leszczynowej na osiedlu Dziesięciny. To niewielki budynek wkomponowany w otoczenie o niskiej zabudowie. Mieszkania mają powierzchnię od 34 do 63 m2. Jest to miejsce o doskonale rozwiniętej infrastrukturze. W najbliższej okolicy znajduje się wiele punktów handlowych i usługowych oraz szkoły i ośrodki zdrowia. Osiedle jest doskonale skomunikowane zarówno z centrum miasta jak i wszystkimi zakątkami Białegostoku dzięki bliskości ścieżek rowerowych, przystanków komunikacji miejskiej oraz trasy generalskiej.

 

Katalog dostępnych mieszkań wraz z wizualizacjami, metrażem i cenami można znaleźć na stronie internetowej sokolowscynieruchomosci.pl.